Urejanje prepusta v Dolnjih Impoljah

12. 9. 2022 • Novice Močnejše neurje, ki v mesecu maju zajelo del sevniške občine, je povzročilo večjo škodo na prepustu čez Impoljski potok v naselju Dolnje Impolje. Zato je Občina Sevnica, skladno s pristojnostjo interventnih posegov na območju vodotokov v primeru infrastrukturnih poškodb, pristopila k zamenjavi prepusta.

Ob pregledu prepusta je bilo ugotovljeno, da so cevi zaradi nanosov in povečanega vodostaja potoka močno poškodovane. Občina je obstoječe cevi zamenjala s škatlastimi prepusti, ki omogočajo večji pretok vode ob močnejših nalivih.

V sklopu zamenjave prepusta bo izvedena tudi sanacija voziščne konstrukcije z nadvišanjem cestišča v dolžini okoli 120 metrov.

Okvirna vrednost sanacijskih del je 60.000 evrov, sanacijo pa v sklopu rednega vzdrževanja izvaja Javno podjetje Komunala d.o.o. Sevnica.

prepust Dolnje Impolje-02.JPG prepust Dolnje Impolje-03.JPG     prepust Dolnje Impolje-01.JPG