Javni razpisi Občine Sevnica

28. 3. 2023 • Novice Občina Sevnica je objavila letošnje javne razpise, namenjene spodbujanju razvoja gospodarstva, kmetijstva in turizma ter društvenem delovanju na področju ljubiteljske kulture, mladinskih dejavnosti ter zdravstvenega in socialnega varstva. Objavljen je tudi razpis za sofinanciranje obnove kulturnih objektov.

Nepovratna sredstva, ki jih Občina Sevnica vsakoletno zagotavlja iz občinskega proračuna, prispevajo k razvoju posameznega področja v lokalnem okolju.

SPODBUDE GOSPODARSTVU, KMETIJSTVU IN TURIZMU

Za pospeševanje razvoja gospodarstva Občina Sevnica v letošnjem letu namenja 82 tisoč evrov, za spodbujanje razvoja kmetijstva in ohranjanje poseljenosti podeželja 77 tisoč evrov, za sofinanciranje turističnih prireditev pa 13 tisoč evrov.

Javni razpis o dodeljevanju proračunskih sredstev za pospeševanje razvoja gospodarstva v občini Sevnica predvideva financiranje ukrepa »promocija izdelkov in storitev na sejmih« v višini 15 tisoč evrov, ukrepa »naložbe v nakup nove opreme in nematerialnih investicij« v višini 60 tisoč evrov in ukrepa »finančne vzpodbude za lokalne turistične ponudnike« v višini 7 tisoč evrov.

Javni razpis za sofinanciranje ukrepov ohranjanja in spodbujanja razvoja kmetijstva in podeželja v občini Sevnica predvideva pomoči za naložbe v neopredmetena sredstva na kmetijskih gospodarstvih v zvezi s primarno kmetijsko proizvodnjo, pomoči za zaokrožitev (komasacijo) kmetijskih in gozdnih zemljišč, pomoči za naložbe v predelavo in trženje kmetijskih in živilskih proizvodov ter naložbe v nekmetijsko dejavnost na kmetiji, pomoči za izobraževanje in usposabljanje na področju nekmetijskih dejavnosti na kmetiji ter predelave in trženja, pokrivanje operativnih stroškov cestnega tovornega prometa iz odročnih krajev in podporo delovanju društev s področja kmetijstva, čebelarstva, gozdarstva in razvoja podeželja.

Javni razpis za sofinanciranje turističnih prireditev v občini Sevnica predvideva nepovratna sredstva za upravičene stroške promocije in izdelave promocijskega materiala, dovoljenj, varovanja in zavarovanja prireditve, stroške izdelave ter izposoje rekvizitov, materialne stroške in stroške storitev za potrebe izvedbe prireditve, stroške najema prostorov za izvedbo prireditve, stroške najema tehnične opreme

Rok za oddajo dokumentacije za prijavo na razpis za spodbujanje razvoja kmetijstva in sofinanciranje turističnih prireditev je 19. april 2023, za prijavo na razpis za pospeševanje razvoja gospodarstva pa 20. maj 2023.

ZA RAZVOJ LJUBITELJSKE KULTURE IN MLADINSKIH DEJAVNOSTI

S pomočjo nepovratnih sredstev, ki jih Občina Sevnica namenja društvenem delovanju na področju družbenih dejavnosti, društva soustvarjajo dogodke, delavnice, srečanja in druge programe, s katerimi bogatijo dogajanje v občini.

Javni razpis za izbiro izvajalcev programov in projektov na področju ljubiteljske kulturne dejavnosti v občini Sevnica za leto 2023 predvideva sofinanciranje delovanja programov in projektov izvajalcev, ki delujejo na področjih vokalne in instrumentalne glasbene dejavnosti, gledališke in lutkovne dejavnosti, folklore, plesa, likovne umetnosti, literarne dejavnosti ter foto, video in filmske dejavnosti. Okvirna vrednost razpisa je 48 tisoč evrov, rok za oddajo prijav je do vključno 14. aprila 2023.

Javni razpis za sofinanciranje mladinskih programov in projektov ter programov za mlade v občini Sevnica predvideva sofinanciranje mladinskih programov, ki so namenjeni krepitvi in širitvi vrednot prostovoljnega dela in dela med mladimi, spodbujanju osebne avtonomije mladih in njihovi socialnih integraciji ter druženju in uresničevanju interesa mladih. Okvirna vrednost razpisa je 15.135 evrov, rok za oddajo prijav je do vključno 14. aprila 2023.

Javni razpis zbiranja predlogov za sofinanciranje programov na področju socialnega in zdravstvenega varstva v občini Sevnica v letu 2023 predvideva sofinanciranje programov socialnega in zdravstvenega varstva. Okvirna višina razpoložljivih sredstev znaša 25 tisoč evrov, rok za oddajo prijav je do vključno 14. aprila 2023.

SOFINANCIRANJE OBNOV ZA OHRANJANJE KULTURNE DEDIŠČINE

Javni razpis za financiranje obnove kulturnih spomenikov v občini Sevnica predvideva sofinanciranje obnov sakralnih stavb, ki so z Odlokom o razglasitvi kulturnih spomenikov lokalnega pomena na območju občine Sevnica razglašene za kulturne spomenike. Okvirna vrednost razpisa je 35 tisoč evrov, rok za oddajo prijav je do vključno 24. maja 2023. V lanskem letu so bili s pomočjo teh sredstev obnovljeni štirje sakralni objekti in sicer cerkev Marijinega vnebovzetja na Topolovcu, cerkev Sv. Jurija v Kaplji vasi na Tržiščem, cerkev Sv. Trojice v Tržišču in cerkev Sv. Janeza Krstnika na Razborju.

Razpisna dokumentacija za vse naštete razpise je objavljena na podstrani Javni razpisi