Spodbude gospodarstvu v letu 2024

22. 4. 2024 • Novice Občina Sevnica je objavila javni razpis za pospeševanje razvoja gospodarstva. V letošnjem letu je temu namenjenih 97 tisoč evrov v sklopu treh ukrepov.

Za sofinanciranje promocije izdelkov in storitev na sejmih doma in v tujini je na voljo 15 tisoč evrov. Najvišji odstotek sofinanciranja je 50 odstotkov upravičenih stroškov oziroma največ 2 tisoč evrov za udeležbo na posameznem sejmu.

Za sofinanciranje naložb v novo opremo in za druge nematerialne investicije je na voljo 75 tisoč evrov. Namen ukrepa je spodbujanje investicijskih vlaganj v nakup nove proizvajalne in storitvene opreme za opravljanje dejavnosti. Investicijska vlaganja se nanašajo na ustanovitev novega podjetja, razširitve obstoječega podjetja ali uvajanje novega proizvodnega oziroma storitvenega programa. Investicija, ki je predmet subvencije, se mora ohraniti v občini Sevnica vsaj dve leti po končani investiciji oziroma se lahko pred iztekom tega obdobja nadomesti z novo sodobnejšo opremo za izvajanje enake dejavnosti. Najvišji delež sofinanciranja je 25 odstotkov upravičenih stroškov posamezne investicije, pri čemer višina pomoči na posameznega upravičenca v tekočem koledarskem letu ne sme presegati 15 odstotkov od zneska skupno razpisanih sredstev za ta ukrep.

Za finančne vzpodbude za lokalne turistične ponudnike je na voljo 7 tisoč evrov. Namen ukrepa je spodbuditi ponudnike, da vstopijo v Zeleno shemo slovenskega turizma in pridobijo mednarodni uveljavljen in verificiran okoljski znak. Pri tem ukrepu so stroški pridobitve znaka v celoti financirani s strani Občine Sevnica.

Razpis za spodbude gospodarstvu je odprt do vključno 20. maja 2024 do 15. ure.

Razpisna dokumentacija

Razpis za gospodarstvo 2024_plakat s ključnimi info