Novi nadvoz v Šmarju v zaključni fazi

21. 6. 2022 • Novice Izgradnja nadvoza poteka v sklopu projekta »Komunalno opremljanje v PC Sevnica«. Nadvoz bo prispeval k ustrezni infrastrukturni ureditvi Poslovne cone Sevnica.

EU sklad za regionalni razvoj_LOGO_WEB-MINI

Izgradnja nadvoza čez trebanjsko železnico v Šmarju je v sklepni fazi. V teh dneh je napčrtovana asfaltacija nadvoza, poteka tudi izgradnja hodnikov za pešce.

Izgradnja nadvoza - junij 2022Izgradnja nadvoza - junij 2022  Nadvoz Šmarje_PC Sevnica_junij 2022-pločnik

Predvidoma v jesenskih mesecih se bo na tem območju pričel projekt izgradnje krožišča, ki bo navoz povezal z regionalno cesto Boštanj–Planina (R2-224). Ker gre za območje državne infrastrukture, bo projekt izvedla Direkcija Republike Slovenije za infrastrukturo. Trenutno na direkciji poteka postopek za izbor izvajalca.

Z izgradnjo nadvoza in krožišča bo pomembno izboljšan dostop do Poslovne cone Sevnica, zaradi umiranja prometa pred krožiščem pa se bo povečala tudi prometna varnost na tem odseku.

Več informacij o projektu: Komunalno opremljanje v PC Sevnica

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj.