Ureditev pešpoti ob stavbi Občine Sevnica

8. 12. 2022 • Novice Občina Sevnica je uredila pešpot med občinsko stavbo in župniščem. Pešpot predstavlja varnejšo izbiro poti tako za najmlajše udeležence v prometu kot tudi vse ostale, ki raje izbirajo s prometom manj obremenjene poti za pešhojo.

Južna stran občinske stavbe se s pločnikom navezuje na regionalno cesto skozi staro mestno jedro Sevnice. Ker gre za glavno prometnico na levem bregu reke Save, je cesta precej obremenjena z osebnim, javnim in tovornim prometom. Obstoječe infrastrukturne ureditve ne omogočajo širitve pločnikov, zato je Občina Sevnica pristopila že k drugi tovrstni preusmeritvi peš prometa v starem mestnem jedru.

Preusmeritev peš prometa pred cestno ožino pri gostilni Plausteiner je bila urejena v letu 2018. Po njej je speljana tudi šolska pot.

pešpot_pri_Plausteinerju_03.JPG    pešpot_pri_Plausteinerju_02.JPG

Nova pešpot ob občinski stavbi je bila danes asfaltirana, nekateri sprehajalci pa so jo že uporabili.

Vrednost pogodbenih del ureditve poti je znašala 11 tisoč evrov.

Nova pešpot ob občinski stavbi: