Posodobitev nacionalnega pravilnika o projektni in drugi dokumentaciji za gradnjo objektov

27. 3. 2023 • Obvestila Ministrstvo za naravne vire in prostor je objavilo nov pravilnik, ki določa vsebine in oblike projektne ter druge dokumentacije za gradnjo zahtevnih, manj zahtevnih in nezahtevnih objektov.

Z novim pravilnikom se spreminja tudi oblika in vsebina obrazcev za zahteve, izjave, prijave, mnenja, sklepe in odločbe v postopkih pridobivanja projektnih in drugih pogojev, mnenj, gradbenih dovoljenj, uporabnih dovoljenj, prijav začetka gradnje in legalizacij objektov v skladu z zakonom, ki ureja graditev.

Pravilnik je bil objavljen v Uradnem listu št. 30/23 in velja od 25. marca 2023. Prehodno obdobje, ki investitorjem dopušča predložitev že izdelane projektne dokumentacije k zahtevam in prijavam, je do 1. januarja 2025.

Pravilnik o projektni in drugi dokumentaciji ter obrazcih pri graditvi objektov

Z novim pravilnikom so se spremenili tudi obrazci Občine Sevnica, ki so namenjeni pridobivanju mnenj o skladnosti projektne dokumentacije s prostorskimi izvedbenimi akti Občine Sevnica (zahteva za pridobitev mnenja s prilogami) in pridobitvi soglasij za gradnjo enostavnih objektov, ki so stavba (prijava začetka gradnje).

Posodobljeni obrazci Občine Sevnica